Genel · Nisan 21, 2021 0

Neden bu blogu açtım.

Selamlar, ismim cem ve uzun süredir bilgisayarın başında oturuyorum. Evlenmeden önce o kadar uzun süre bilgisayarın başında vakit öldürüyordum ki gerçek dünya ve sanal dünya arasındaki farkı ayırt edemediğim zamanlar oldu. Aslında adıma ait bu domain çok uzun yıllardır, natro hesabımda duruyordu. İlk satın alma amacım tabi ki karizmatik olduğunu düşündüğüm için kendi adıma bir mail uzantısı almaktı. O zamanlar tabi ki ilk tercihim, .com veya .com.tr uzantısı dolu olduğundan ve .net te çok hoşuma gitmediğinden .org olacaktı. En son hatırladığım delinin birinin .com uzantısını 5000 dolara sattığıydı. Neyse kısmet olurda bir gün elime düşer diye bekliyorum, açıkçası bu kadar süre .org kullandıktan sonra .com a döner miyim, o da şüpheli.

Konumuza döner isek bu domaini ilk satın aldığımdan beri websitesi anlamında adam akıllı değerlendirebildiğim bir zaman olmadı. Defalarca blog açmayı denedim, bir süre yazıp genelde salıyorum gibi duruyor. Dönemsel olarak bana geliyor sanırım. Webarchive.org dan baktım, neler neler yazmışım yani.

Bir ara boş indexe google analytics kurup, direkt olarak erişimleri ölçtüm ve ciddi bir hacmi vardı. Sanırım mail attığım herkes neymiş bu uzantı diye bir kere bakmış. Neyse bu yazıyı okuyorlarsa selam olsun onlara da. Linkedin üzerinde de iletişim mailim bu uzantı da olduğundan oradan da erişim alıyorum. İş başvurusunda boş bir index in negatif etkileri olduğunu hep düşünmüşümdür, bu sebeple de açmış olabilirim. Sanıyorum bu gibi yazılardan bol bol yazacağım için negatif etkiler edeceğinden emin olmaya çalışıyorum gibi duruyor. Laf aramızda hakkımda kısmına bakıp daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, sayın insan kaynakları. Ayrıca birde işlerim diye bir kısım açtım orada da işlerimi sizin için sergiledim.

Genel olarak politik biri olmadığımdan veya silivri bana sıcak gelmediğinden, siyasi içerikler bulamayacaksınız. İçeriklerde şuanda milyonlarca blogta olan farklı teknik bir bilgi de paylaşmayacağım. Ama yazacağım makaleler genelde aranma hacmi olan makaleler olduğu için, yazıp üzerine birde temiz bir SEO yapar isem ziyaretçi çekeceğim, bu yüzden bir milyon defa yazılmış makalenin aynısını bir milyon birinci olarak bende yazacağım.

Arkadaşlar sosyal medya kullanmayı sevmiyorum, siteye linkleri ekleyeceğim ancak içerik bulamayabilirsiniz. Neticede adettendir sosyal medyamızı da yönlendirmiş olmak için ekleyelim.

Yaklaşık 4 senedir google ads (eskiden adwords olan adıyla) konusunda acayip vakit öldürüyorum. Ayıptır söylemesi geçimimi de oradan sağlıyorum. O açıdan google ads kısmında paylaşacağım makaleler hoşunuza gidebilir, benden söylemesi.

İlk makaleye göre sıkılmadan iyi yazdım diyorum. Belki de bana çok görünmüştür, bu da neden bu blogu açtım sorusunu kısaca cevaplamış olduğum bir yazı olsun.

Bu günlerde sağlıklı kalın.